تبلیغات در اینترنتclose
الیاف طبیعی تنسل

نایت اسکین


زمان جاری : یکشنبه 30 تیر 1398 - 9:39 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 806
نویسنده پیام
maminsadr آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضویت: 6 /12 /1392

تشکر شده : 1
الیاف طبیعی تنسل
یکی از الیافی که در ساخت آن از تکنولوژی نانو استفاده شده نخ تنسل می باشد که از چوب درخت اکالیپتوس استخراخ می شود. الیاف تنسل به دلیل سلولزی بودن در تکمیل بسیار به الیاف پنبه شبیه بوده و سطحی به مراتب صاف تر از تمامی نخ ها دارد. از اینرو حس نرمی خاص و درخشندگی بسیار بالایی را در پارچه ایجاد می کند.
در هنگام شستشوی پارچه تنسل، سطح صاف الیاف، مانع برجای ماندن پسماند آهک روی منسوجات شده و در نتیجه درخشندگی آن حفظ می شود. بعد از 25 بار شستشو پارچه تنسل همچنان شفاف بوده و رنگ خود و ساختار پارچه را حفظ کرده است، در حالیکه در مورد پنبه و دیگر الیاف اینچنین نبوده و بعد از قرار گرفتن در معرض فرسایش و چندین بار شستشو ساختار پارچه قابل تشخیص نخواهدبود و رنگ آن نیز بسیار تغییر می کند.
به دلیل ویژگی تکنولژی نانو در الیاف تنسل قادر است به خوبی رطوبت را انتقال دهد در الیاف تنسل کانالهایی در ساختار آن وجود دارد که می تواند به راحتی رطوبت را جذب کند و به محیط بیرون انتقال دهد و یک حالت بهینه را در انتقال رطوبت ایجاد می کند و بنابراین در آب و هوایی که تعرق بدن زیاد است رطویت بدن را به هوای آزاد انتقال می دهد و در جایی که پوست خشک است رطوبت محیط را به بدن انتقال می دهد، این نوع پارچه احساس بهتری را ایجاد کرده و درضمن به همین دلیل مانع تجمع باکتری ها در محیط مرطوب لباس می شود.
قابلیت رنگ رزی تنسل بهتر از پنبه و دیگر الیاف ها است. جذب رنگ در این الیاف خیلی بهتر صورت می گیرد. به اینصورت که وقتی پارچه های تولید شده از الیاف مختلف را در شرایط و مقدار رنگ مساوی در حمام رنگ قرار می گیرند، تنسل رنگ خیلی بیشتری را جذب کرده و پررنگ تر از دیگرپارچه ها خواهد بود. در نتیجه با مقدار مواد اولیه رنگ کمتر می توان به رنگ مور نظر پارچه رسید و همچنین در رنگرزی تنسل، مواد شیمیایی و آب کمتر استفده می شود.
تنسل نیاز به مرسریزه و سفیدگری ندارد.
نوشته شده توسط سایت www.irancot.com

امضای کاربر : امین صدر مدیر شرکت بازرگانی نساجی ایرانکات
www.irancot.com
info@irancot.com
شنبه 10 اسفند 1392 - 13:58
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از maminsadr به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: mrl590 &
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :